Středočeský kraj

Rozhledna Milada

Když jsme byli na vyhlídce Solenická podkova a kochali se výhledy do okolí, tak tam někde v dáli cosi tyčelo se na kopci. A protože jsme fakt zvídaví, hned jsme koukli do mobilu na mapu. To co se tyčelo na kopci Krchov byla nějaká rozhledna. Koukli jsme na hodinky – bylo odpoledne, na vzdálenost – dojezdovou autem, a řekli si, vždyť je to kousek, čas ještě nějaký máme, jedeme to omrknout. Nohy na ramena, z vyhlídky po svých dolů a hurá do auta. Autem jsme přejeli přes betonovou hráz rozdělující vodní nádrž Orlík a Kamýk.

Zaparkovali na vyhrazeném parkovišti u obce Přední Chlum a vydali se po louce směrem k rozhledně.

Od Rozhledny Milada jsme toho popravdě moc neočekávali. Říkali jsme si „Nějaká věž postavená na louce,ppfff“.. Samozřejmě to né, že bychom tím nějak pohrdali. Jen některé rozhledny jsou spíš jak posed u lesa.. Už po luční cestě se nám začal otevírat naprosto krásný výhled. Ten, kdo sem tu rozhlednu postavil měl jednoduše skvělý nápad. Za což mu patří veliké díky.

Rozhledna Milada ještě voní novotou a hlavně voní dřevem, je celá ze dřeva a to se cení. Vlezné vás bude stát symbolickou pajdu.

Už jen když vylezete první patro, naskytnou se vám takové výhledy do okolí o kterých jste neměli ani tušení. A až si ty schody nahoru vydupete budete se kochat výhledy na meandr Vltavy, Solenickou podkovu a její vyhlídku , na vodní nádrž Orlík a Kamýk, na zátoky, na část Šumavy – jako třeba při dobré viditelnosti na Boubín. Pokocháte se výhledy všude možně kam jen vaše oko dosáhne a když vám počasí přeje.

Až se do té krásy vynadíváte, nezbyde vám nic jiného než slézt dolů. Ale i to je super, protože dole pod rozhlednou si můžete za odměnu dát nějaké dobroty. Příjemné posezení a vůně jídla vás tam stejně naláká.

Bistro se super obsluhou vám nabídne velkou variabilitu občerstvení.  Pro velké hladovce mimo jiné udělají i flákotu masa na grilu. My jsme zvolili takovou výletovou klasiku, nealko pivko, nakládaný hermelín a utopence.

V lehátku, s výhledem, s pivkem v ruce, s dobrotou na klíně.. No neberte to. Se vám ani domů chtít nebude. Přísahám.

Pozn.redakce: My jsme zde byli ještě v době, kdy dodělávali zřejmě další prostor pro sezení apod. (viz. foto)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *